Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

Niedawno, bo 7 marca o 20:00 miał miejsce wywiad Oprah z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym szybko zrobiło się bardzo głośno i bezustannie jest to jeden z wiodących tematów w otoczeniu różnorodnych mediów. Po wycofaniu się pary z królewskiej rodziny a także przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy wspólny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego. W rozmowie z Oprah para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. Podczas rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, na podstawie zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie stoją właściwie po stronie królowej Elżbiety II a także reszty członków rodziny aniżeli Harry'ego i Meghan. Jednakże nie można ukryć, iż poparcie jest niespotykanie zróżnicowane, w zależności od wieku i sympatii politycznych. Media brytyjskie dostrzegają, iż jeżeli Meghan i Harry pragnęliby kiedyś powrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili nieodwołanie swoją okazję. Ponadto z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii królewska para poruszyła również motyw myśli samobójczych Meghan a także tego, że książe nie widział wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam twierdzi.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się szukaniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, zmotywowali 4 profesjonalistów analizujących w publikatorach kwestie królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu dwa dni przed jego emisją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym dawniejszy sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, sugerując jednocześnie Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Meghan stosowanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah z Harrym a także Meghan Markle został ukazany w w TVN24 wieczorem. Co ciekawego rozmowę tą podglądało średnio około milion widzów. Ta telewizyjna stacja była wtedy drugim z kolejności liderem rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednakowoż mówi się, że wywiad ten tylko potwierdził informacje dotyczące Oprah jako dziennikarki, która może wykrzesać z rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Z uwagi na szokujące rewelacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wiele razy. Bezsprzecznie trzeba przyznać, że temat ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością nieustannie komentowany.