Ogromne doznania w batalii finałowej rozgrywek europejskiej ligi! Villarreal CF pobił Manchester United i sięgnął po puchar!

Ogromne doznania w batalii finałowej rozgrywek europejskiej ligi! Villarreal CF pobił Manchester United i sięgnął po puchar!

Nie jest żadnym sekretem to, że ogromna ilość piłkarskich fanów oczekuje na mecze finałowe najchętniej oglądanych rozgrywek. Za parę tygodni się rozpoczną mistrzostwa Starego Kontynentu, co oznacza że będziemy obserwatorami sporej ilości piłkarskich pojedynków. Jednak zanim to stanie się na na oczekują finałowe batalie w oglądanych najchętniej klubowych zmaganiach. Jeden z finałów jest za nami i znamy już triumfatora tych zmagań. Mowa tutaj oczywiście o turnieju europejskiej ligi. Parę dni po finałowym meczu Ligi Europy przyjdzie czas na odkrycie werdykt w Champions League, ale w tej chwili chcemy skoncentrować się na tych pierwszych rozgrywkach. Przeciwko sobie stanęły kluby Manchesteru United oraz Villarreal CF. W finałowej batalii obecność tych dwóch klubów oznaczała, że na wielbicieli piłki nożnej czekało fenomenalne widowisko. Pojedynek ten był faktycznie urzekający.

Finałowy pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej grany był na stadionie Lechii Gdańsk w naszym kraju i trzeba pamiętać o tym. To jest bez cienia wątpliwości wielki zaszczyt dla polskiego narodu, że mieliśmy okazję ugościć dwie tak fantastyczne ekipy. Emery jest trenerem zespołu CF Villarreal i rozpoznawalny jest z faktu, że potrafi zdobywać trofea w finałowych spotkaniach turnieju europejskiej ligi. Prowadzony przez Emery'ego Unai'a klub nie był faworytem w meczu z Manchesterem United, ale to właśnie gracze Villarreal CF byli w stanie strzelić gola numer jeden w tym finałowym spotkaniu. Piłkarze Solskjaer'a dostali szansę aby golem odpowiedzieć. Pojedynek skończył się wynikiem 1:1 i arbiter musiał ogłosić dogrywkę. Podczas trwania dogrywki kibice nożnej piłki nie mieli okazji zobaczyć bramek i właśnie dlatego też arbiter prowadzący spotkanie ogłosił konkurs jedenastek. Jedenastki to loteria i bardzo dobrze zwrócić uwagę na to. Bardziej zdeterminowaną drużyną w tym starciu był Villarreal szkolony przez Unai'a Emery'ego, który wygrał rezultatem jedenaście do dziesięciu. Był to ekscytujący konkurs rzutów karnych. O wygranej hiszpańskiej drużyny zdecydowało przestrzelenie jedenastki przez de Gea, czyli bramkarza United z Manchesteru.