Damian Szymański ustrzelił gola i został okrzyknięty herosem polskiego zespołu narodowego! Fenomenalne doznania w końcowych minutach pojedynku z reprezentacją Anglii!

Damian Szymański ustrzelił gola i został okrzyknięty herosem polskiego zespołu narodowego! Fenomenalne doznania w końcowych minutach pojedynku z reprezentacją Anglii!

Od dłuższego czasu wiemy o tym, że narodowa kadra Polska grająca w spotkaniach na stadionie w Warszawie jest niesamowicie trudna do zatrzymania. Rzeczywiście naprawdę rzadko tracimy bramki na tym boisku i rozsądnie przyznać, że ogromna zasługa w tym fanów piłki nożnej z naszego kraju. Gdy Narodowy Stadion wypełniony jest do ostatniego miejsca zawodnicy naszej drużyny dostają nadwyżkowego zastrzyku umiejętności. W eliminacyjnych zmaganiach do mundialu gracze selekcjonera Sousy pokazują się do tego momentu naprawdę nieźle, jednakże ich dyspozycja oddalona jest od perfekcji. Polskich piłkarzy na wieczór w środę czekał naprawdę skomplikowany test, jakim bez wątpienia był mecz z reprezentacją piłkarską Anglii. To jak ciężkim przeciwnikiem w historii spotkań naszej kadry narodowej są angielscy piłkarze ma świadomość tego każdy wielbiciel piłkarski z Polski. Lecz w tym momencie nie mogliśmy sobie pozwolić na wątpliwości, ponieważ niezwykle istotne było zdobycie maksymalnej ilości oczek.

Przed tym pojedynkiem polska kadra była od początku skazana na klęskę. Na pewno bardzo dobrze wziąć pod uwagę fakt, iż polscy zawodnicy z reguły naprawdę mocno mobilizują się na spotkania z dużo potężniejszymi. W tej sytuacji było podobnie i należy podkreślić to, przez bardzo długi czas mogliśmy nawet stwierdzić, iż drużyna Polski może rywalizować o wygraną z piłkarską reprezentacją Anglii. Okazało się to niezwykle trudne starcie dla polskiej kadry i z pewnością trzeba ich chwalić za walkę do ostatnich minut. Mogło się wydawać, iż to być może koniec marzeń o pozytywnym wyniku, w momencie, gdy gola w minucie osiemdziesiątej ustrzelił Kane Harry. Drużyna polska ostatecznie nie miała w planach poddać się i cały czas poszukiwała okazji do strzelenia bramki. Gracz AEK-u z Aten Szymański w dodatkowym czasie spotkania, który doliczył sędzia ustrzelił bramkę na wagę rezultatu remisowego. To była bez najmniejszych wątpliwości genialna okoliczność dla tego młodego zawodnika. W rozrachunku ostatecznym narodowa drużyna Polski dała radę wywalczyć wynik remisowy na Narodowym w pojedynku z drużyną Anglii i w ten sposób nadal posiada bardzo duże szanse na awans na światowe mistrzostwa.